Nowości

Miesiąc: Grudzień 2016

Odszkodowania komunikacyjne Kraków

Sytuacje drogowe są niekiedy niezwykle skomplikowane, jeśli chodzi o ustalenie sprawcy wypadku i otrzymanie odszkodowania – kancelaria odszkodowania Kraków. Jeśli w wypadku samochodowym, motocyklowym, komunikacyjnym czy z udziałem pieszego ucierpiały obie strony, można dochodzić zadośćuczynienia z OC sprawcy lub odszkodowania w ramach bycia pokrzywdzonym od ubezpieczyciela, bez względu na stopień winy – odszkodowania komunikacyjne Kraków. Czasami na wypadek wpływa więcej czynników niż nieuwaga, niezastosowanie się do przepisów drogowych, takich jak np. wymuszenie pierwszeństwa. Jeżeli chcesz porady prawnej w sytuacjach odszkodowań zarówno dla kierowcy, pasażera czy sprawcy wypadku, zgłoś się do kancelarii, która rozstrzyga kwestie uzyskiwania zadośćuczynień po wypadkach. Ja miałam wypadek koło Krakowa, poniekąd z mojej winy, jednak również wpłynęły na niego warunki pogodowe, zbyt szybka jazda innych użytkowników drogi itd. Właśnie dzięki współpracy Kancelarii Effect z Krakowa – odszkodowanie dla pasażera za wypadek, dostałam odszkodowanie również za uszczerbek na zdrowiu, jak i wyrównanie za uszkodzenie pojazdu.

31 grudnia 2016     0 Comments

Maskownice

Jestem przedszkolanką i chciałam przygotować dekorację Groty Narodzenia Chrystusa popularnie określanej stajenką. Nie wiedziałam jednakże jak zrobić sztuczne skały – z pianki poliuretanowej nie wyglądają zbyt ładnie, a miały się wkomponować między ścianami i dodatkowo zamaskować rury ocieplania, biegnące od podłogi do stropu. W internecie trafiłam na stronę skalisty.pl – to firma, która robi sztuczne skały, rzeźby ze sztucznych skał a także skałki do akwariów, na baseny, do wesołych miasteczek oraz chociażby firm! Nie spodziewałam się, że sztuczne skały są tak popularnie używane w przedsiębiorstwach czy w obiektach powszechnego użytku. Sztuczne skały idealnie wkomponowują się w środowisko, dlatego mogłam w bieżącym roku zamówić szopkę, która wyglądała jakby stworzona z naturalnych kamieni albo uformowana w skale. Dodatkowo firma skalisty.pl podsunęła mi mnóstwo rozwiązań, jak obudować nieestetycznie wykonane instalacje w prywatnym lokalu, oraz także jak można przygotować dodatkowe ściany dla dzieci w ich pokojach, albo skałki wspinaczkowe do zabawy.

30 grudnia 2016     0 Comments

DJ na imprezę firmową

Organizuję Sylwestra i wszystko już jest dokładnie zaplanowane, niestety nasz kolega, który miał puszczać muzykę przez pełny wieczór, złamał nogę. Szukam ciekawego DJ-a, który rozkręci imprezę, będzie potrafił ją poprowadzić oraz poderwać ludzi do zabawy, jak już będą czuli zmęczenie. Najlepiej, żeby miał zdolności konferansjera, puszczał super muzę na czasie, ale umiał też na żywo zmiksować stare, hitowe kawałki – DJ Warszawa. To ma być impreza do jasnego rana, więc zależy nam na różnorodnych gatunkach muzyki, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Chciałbym, żeby DJ puszczał muzykę pop, hip-hop, R&B, rock, reggae, ale też potrafił zmiksować je z jazzem, disco lub techno. Znacie jakiegoś polecanego, odpowiedniego DJ-a z Warszawy lub okolic? Miejscówka naszej uroczystości – Warszawa, ale DJ nie musi być z Warszawy, jeśli dojeżdża do kontrahenta. Chcę odpowiedniego DJ-a, z pozytywnymi komentarzami, doświadczonego, uzdolnionego muzycznie. Mniej istotne jest, czy na co dzień gra po weselach, imprezach czy barach. Najważniejsze, aby przy konsoli czuł się jak ryba w wodzie i zdołał dopasować muzykę do imprezy.

29 grudnia 2016     0 Comments

Artykuły mosiężne

Jestem tradycjonalistką i nabywam zawsze świece toczone. Najlepiej woskowe lub parafinowe. Nie lubię teelightów oraz niewielkich świeczników w kształcie szklaneczek, nawet jeśli są bogato zdobione. Kocham piękne, mosiężne, ciężkie świeczniki na świece proste, które okazują cały urok spalania świecy – świecznik z mosiądzu. Niestety, dziś trudno zdobyć ładny świecznik, a świeczniki dekoracyjne zazwyczaj mają zastosowanie tylko do niewielkich, okrągłych wkładów. Szukam od dłuższego okresu, gdzie mogę kupić świeczniki mosiężne lub srebrne – świeczniki dekoracyjne. Czy ktokolwiek zna firmę, która tworzy świeczniki dekoracyjne czy z mosiądzu? Albo ogólnie sprzedaje artykuły i towary mosiężne? Może to być metaloplastyka lub odlewy, ale muszą być piękne, mocne oraz klasyczne. Pod rozwagę biorę tylko świeczniki mosiężne, takie jak miały nasze babcie, lub jakie czasem możemy spotkać w zestawach z lichtarzykiem kolędowym – świeczniki mosiężne.

    0 Comments

Podłogówka Wrocław

Ogrzewanie podłogowe w wersji elektrycznej. Ogrzewanie podłogowe a grzejniki Takie ogrzewanie odznacza się niskim kosztem instalacji (nie jest wymagane pomieszczenie kotłowni, instalacji CO, komina), ale w eksploatacji jest droższe. Z drugiej strony dla średnich, albo energooszczędnych budynków, może to być optymalne wyjście. Kolektory słoneczne a ogrzewanie podłogowe
Można też zainstalować ogrzewanie podłogowe elektryczne w wersji akumulacyjnej. Ogrzewanie podłogowe Wrocław
Wówczas grubsza warstwa betonu w podłodze nagrzewa się w momencie taniej, nocnej taryfy, a energia cieplna emitowane jest przez resztę doby. To pozwala ogrzewać pomieszczenia prądem, ale taniej.
Podłogówka w wersji cieczowej jest bardziej popularne. Istnieje wiele zalet takiego rozwiązania. Daje nam to korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu ponieważ cieplej będzie przy podłodze. Dzięki temu w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym może być o 2°C chłodniej niż w pomieszczeniu z tradycyjnymi grzejnikami, a jednak nie odczujemy tego. Tradycyjne grzejniki nie zajmują miejsca w pomieszczeniach.

    0 Comments

Tania energia

Teraz będzie o bateriach słonecznych. Zainteresowałem się tematem, ponieważ planuję zainstalować na dachu własnego budynku i na dachu przedszkola, którego jestem dyrektorem, panele słoneczne. Fotowoltaika to dla mnie temat nowoczesny, jednak już zebrałem trochę potrzebnych danych, dotyczących montażu baterii słonecznych, kosztów zainstalowania, wymogów technicznych i kosztów utrzymania rocznego – fotowoltaika. Wcześniej nie wiedziałem, że jest to tanie rozwiązanie, gdyż nawet płacąc miesięczny abonament za użytkowanie paneli solarnych, w skali roku obliczyłem, że zyskam dużo oszczędności, na które nie mogę liczyć w przypadku stosowania prądu z elektrowni. Posiadanie własnej elektrowni słonecznej, czyli farmy fotowoltaicznej na dachu czy obok zasilanego budynku, daje wiele korzyści i jest lepsze aniżeli tradycyjne opłacanie prądu z elektrowni. Jednocześnie jest to rozwiązanie ekologiczne, którego wybór gwarantuje satysfakcję na lata. Ile można zaoszczędzić na zastosowaniu paneli słonecznych? Zysk wynosi nawet 50% kosztów w skali roku, co daje faktycznie pokaźną sumę po kilku czy nastu latach przetwarzania energii słonecznej na prąd. Prąd z baterii fotowoltaicznych można wykorzystać do oświetlenia, ocieplania budynku, ogrzewania wody czy do ładowania agregatów prądotwórczych. Używając naturalnej energii, możemy być niezależni od przerw w dostawie prądu, spowodowanych burzą, ulewą, powodzią lub zerwaniem linii trakcyjnych.

    0 Comments

Prezent od uczniów

Jestem przełożoną klasy i poszukujemy upominków dla nauczyciela matematyki oraz nauczyciela polskiego w ramach upominku na zakończenie roku szkolnego od uczniów. W związku z tym, iż w tym roku piszemy maturę, chcielibyśmy przekazać coś oryginalnego, z dedykacją lub życzeniami, aby było podpisane, od kogo. Również zależy nam, żeby to było coś eleganckiego, pięknego i niebanalnego – prezent od uczniów. Możemy oczywiście kupić pióro do pisania, zegarek i kwiaty, ale to pewnie kupi dowolna inna klasa. Uważam, że dobrym pomysłem jest kupienie figurki polonistki z uczniem przy tablicy czy coś w tym stylu, ponieważ znalazłam w internecie firmę, produkującą takie gadżety na zlecenie. Istnieje również możliwość wygrawerowania napisu od kogo, daty i dedykacji z życzeniami. Ale moja klasa zamierza uzyskać upominek klasowy za niezwykle dużą sumę i ciężko wymyślić coś wyjątkowego, co spodoba się panu i jednocześnie jest wspaniałe oraz drogie. Macie może jakieś pomysły, co zakupić nauczycielowi – nauczyciel polskiego? Najlepiej, żeby to nie było coś oczywistego – prezent od uczniów.

    0 Comments

Pulpit zdalny

Prowadzę średnią firmę, w jakiej zatrudniam 8 ludzi, ale czasami moi podwładni chcą pracować z domu, skąd nie posiadają dostępu do służbowego intranetu, gdzie zapisujemy wszelkie pliki oraz najistotniejsze dane spółki. Kiedyś myślałem, że idealnym rozwiązaniem jest wrzucanie wszystkich informacji na forum pracownicze. Pojawił się też pomysł utworzenia wspólnego serwera FTP. Niestety na forum robił się bałagan, każdy wrzucał pliki gdzie chciał, potęgowały się wątki, i nikomu nie chciało się wtedy wyszukiwać w archiwum potrzebnych informacji. Pomysł z serwerem też nie był do końca dobry, ponieważ jeśli ktoś udostępniał plik oraz nadawał mu przypadkową nazwę, lub plik miał kilka wersji na pecetach pracowników i potem każdy wrzucał swoją wersję, nie można było szybko odnaleźć nowych wersji. Dopiero jak odszukałem program z pulpitem zdalnym – Zdalny pulpit: www.tsplus.pl/zdalny-pulpit-terminal-serwer-dla-opornych/, tak zwany Serwer terminali: www.tsplus.pl/terminal-serwer/, wszystko zaczęło działać jak należy. Serwery terminalowe pozwalają na równoczesne korzystanie z tych samych zasobów kilku pracownikom, bez względu na miejsce pracy. Dodatkowo serwery terminalowe zapewniają łatwe tworzenie kopii zapasowych baz danych, kontrolę pracy i rozładowują obciążenie sieci firmowej. Wykorzystuję takie rozwiązanie każdej firmie, która zamierza ułatwić sobie zarządzanie zadaniami oraz udoskonalić działalność. Autor: tsplus.pl.

28 grudnia 2016     0 Comments

Interpretacje tekstów

Na maturze testowej z polskiego, jaką pisały wszelkie klasy, trafiłam na tekst literacki z okresu średniowiecza. Nie wiedziałam, jak zrobić jego interpretację, jak ustalić podmiot liryczny, gatunek poezji lub epokę literacką, w której dokument został napisany. Jedyne, co mnie uratowało, to Nieboska komedia. Wiedziałam, że stworzył ją Dante Alighieri i inny utwór próbowałam zinterpretować na kanwie tej opowieści, gdyż nic innego nie przychodziło mi do głowy. Potem poszukałam w internecie różnych bryków na temat poezji średniowiecza i tak trafiłam na portal www.poezja.org, gdzie odkryłam mnóstwo opracowań z języka polskiego, biografie autorów, charakterystyki epok literackich oraz artykuły źródłowe. Nie musiałam dzięki temu szukać informacji po notesach z ostatnich lat. Teraz wiem, że przygotuję się do matury bez tracenia momentu na powtórne czytanie lektur, wierszy i opracowań – wiersze Alighieri. Wystarczy, że powtórzę sobie epoki literackie, główne nurty w twórczości, autorów oraz dzieła. Gotowe interpretacje i zminimalizowane informacje podstawowe zaoszczędziły mi rzeczywiście wiele czasu oraz zachodu.

    0 Comments

Koncentracja i szybkie czytanie

Nie od teraz wiadomo, iż ćwiczenie pamięci przez gry edukacyjne – gry edukacyjne, treningi pamięci, kursy szybkiego czytania – zapamiętywanie lub zabawy w zapamiętywanie, są najefektywniejszą formą rozwijania umiejętności intelektualnych u dzieci. Gry poprawiające pamięć, uwagę i uczące zapamiętywanie wyrazów, obrazków albo położenia na planszy, aktywizują i błyskawicznie ewoluują obie półkule mózgu. Zanim dziecko pójdzie do szkoły, należy kupić nie tylko zabawki na czasie, ale także wartościowe gry edukacyjne, gdyż trenowanie umysłu jest ważne od najmłodszych lat. Kreatywne gry trenują nie tylko wyobraźnię, abstrakcyjne myślenie lub umiejętność planowania, jednakże też pomagają w szybkim czytaniu, zanim dziecko zacznie trening czytania w szkole – trening szybkiego czytania. Dlatego oprócz wierszyków, piosenek i rymowanek, pobaw się czasem ze swoimi dziećmi w zapamiętywanie, w tworzenie wyrazów na zadaną literę, w zgadywanie – to wszystko sprzyja rozwojowi intelektualnemu dziecka oraz umożliwia mu lepszy start w systemie edukacji.

27 grudnia 2016     0 Comments